Leírás
A fekete szín a színek közül talán a legtöbb reakciót váltja ki.
Utal az eleganciára, gazdagságra, luxusra, prémium kategóriára.
A szomorúság, a gyász és a halál színe a nyugati kultúrában.
Titokzatosságra utal amikor a fekete gazdaság, fekete mágia kifejezésekbe használjuk.
A fekete ruha eleganciát jelent, és vékonyabbnak látszik benne a viselője.
A fekete ellentéte a fehérnek, sárgának és az összes világos színnek.
A fekete színt nagyon sokszor használják kiemelésre a művészetekben, mert fekete kontúrral vagy háttérrel a többi szín nagyon jól harmonizál.
A kék szín és árnyalatai pozitív jelentést hordoznak. A végtelent, a szabadságot, a tisztaságot, hűséget, bölcsességet és az áhítatot szimbolizálja. Békét és nyugalmat áraszt.
A kék színt már 3000 évvel ezelőtt elő tudták állítani az emberek, bár kelmét azonban sokáig nem sikerült szép, élénk színűre festeni.
Valóságos divatforradalomnak számított, amikor a 10.század végén Franciaországban kifejleszették a ragyogó kék kelme előállításának a módszerét, ami hamarosan a francia királyok és hercegek színe lett. Megszületett a királykék!
A kéknek a legkülönbözőbb árnyalatait kapja fel időről időre a divatvilág. A tengerészkék (navy blue) szín pl. nem véletlenül vált a fekete szín alternatívájává, ugyanis sötétebb árnyalatai inkább hatnak feketének, mint kéknek.
Az európai kultúrában a 18. századig elsősorban a férfiak ruházatát jellemezte a piros szín. Az utóbbi évszázadban már inkább a kék szín tartozik a férfiakhoz.
A piros és a kék színek halványabb árnyalatai (rózsaszín - világoskék) már csecsemőkorban a nemek megkülönböztetésére szolgál.
A zöld egyértelműen a természet színe. A leggyakoribb szín, amely körülvesz bennünket a természetben. A kék után a legkedveltebb szín.
A zöld szín a legpihentetőbb az emberi szem számára. Fejlődést, termékenységet, harmóniát jelent.
Hálás szín a divatban, mert jól lehet kombinálni. Remekül használható a férfi kiegészítőkön, például sálon, sapkán, nyakkendőn, csokornyakkendőn, díszzsebkendőn.