Miért zavarja a kutyákat az ultrahang?
Miért 25.000 Hz-es frekvenciát használnak a kutyák ellen?
A 40.000 Hz miért nem jó riasztásra?
Modern és rendkívül hatékony védelmi eszköz, amely segít megvédeni magát és szeretteit a kutyák agresszív viselkedésétől. Ez a fejlett akkumulátoros eszköz 3 csatornás nagyfrekvenciás hangszóróval van felszerelve, amely 23-30 kHz közötti magas frekvenciájú jeleket bocsát ki.
Szabadtéri tevékenységeket végzők számára támadó, vagy fenyegető kutyák ellen.
Kutyatulajdonosoknak, akik szeretnék a kutyájukat a kellemetlen szokásikról leszoktatni.
Profi, ultrahanggal működő kutyakiképző eszköz.
Ezek a hangok ártalmatlanok és nem hallhatóak az emberi fül számára, de rendkívül kellemetlenek a kutyák számára ezért hatékonyan taszítják őket. A riasztóval megtaníthatja a kutyáját, hogy leszoktassa a nem kívánt szokásokról.
Ez a professzionális riasztó három sugárzóval pár másodperc alatt, nagyon hatékonyan megbirkózik minden bosszantó, vagy veszélyes kutyaviselkedéssel 15 méteres hatótávolságon belül.
A készülék beépített 2000 mAh-s akkumulátorral van felszerelve és teljes 4 órás töltéssel akár 3 hónapig is biztosítja a készülék stabil működését.
A készülék oldalán van egy tolókapcsoló amivel készenléti állapotba tudja helyezni a készüléket.
A (hullámvonal jel) a készülék váltakozó (23-30 kHz) frekvencián sugároz. Ezt a módot elsősorban nevelési céllal használja. Ez a kutyakiképző mód
Ebbe az állásba tolva a készülék fix (25 kHz) ultrahangon dolgozik. Ezt használja elsősorban riasztásra, távoltartásra. A fenti két esetnél a hangszórohoz legközelebb eső gombot kell folyamatosan vagy szakaszosan nyomnia.
A fix üzemmódban a 3 hangszoró közepén elhelyezett LED jámpa gyors villogásba kezd.
A kutyák többsége fél a hirtelen fellépő zajoktól és fényvillanásoktól. Ez nem csoda, hiszen egy-egy váratlan zajtól vagy villanástól mi emberek is általában megijedünk.
Fontos tudni, hogy a kutyák ösztönlények, és ha úgy érzik, hogy veszélyben vannak, menekülőre fogják a helyzetet. A hirtelen fellépő zajok és fények, amikről ő nem tudja, hogy számára ártalmatlanok, általában menekülési reakciót váltanak ki belőlük.
A készülék hangszóróiból 130 dB-es hangnyomással indul el az ultrahang. A hang intenzitása függ a hangforrás távolságától, mégpedig a távolság négyzetével fordított arányban.
A következő értékekkel számolhat használat közben:
A hangnyomás-szintek a különböző távolságoknál:
5 méteren: ~116 dB
10 méteren: ~110 dB
15 méteren: ~106 dB
Jól látható, hogy minél közelebb jönne a kutya a készülékhez, annál elviselhetetlenebb számára ahangnyomás.
A készülék erősen hallható sípoló hangot ad (másodpercenként hármat). Ez alkalmas a kutyája nevelésekor egy előjelző hangnak.
Amennyiben ezt majd ultrahang követi a nevelés alatt, később elég lehet már csak ezt használni és csak néha stimulálni ultrahanggal ha visszatér ahhoz, amirő le akarja szoktatni, vagy rá akarja nevelni.
Alkalmas arra is, hogy ha a használója bármi miatt fel akarja hívni magára a figyelmet, nyomhatja folyamatosan segítségkérés céljából.
Ez kapcsolja a készülék hátulján elhelyezett zseblámpa funkciót.
- Egy gombnyomásra erős fénnyel folyamatosan világít. Ez jól az esti séták esetén, illetve túrázóknak kéznél vagy világító eszközként.
- Amennyiben kétszer nyomja meg egymás után ezt a gombot akkor SOS jelzést ad le a készülék villogással (* * * - - - * * *).
A készülék jobb oldalán lévő tolókapcsolóval lehet a bekapcsolni és kikapcsolni a kutyariasztót. Kapcsolja ki a készüléket amikor nem használja, mert akkor elkerülheti a vétlen bekapcsolást pl. egy táskában, hátizsákban.
Benyomódhat a világításkapcsoló amely lemeríti a készüléket az ön tudta nélkül.
A készülék idomító és riasztó módban is enyhe rezgéssel jelzi, hogy működésben van. Amennyiben csak a zseblámpát használja, akkor ez a funkció természetesen nem működik.
A készülék idomító és riasztó módban is az első nyomógomb felett elhelyezett pici leddel jelzi a készülék töltöttségét. Zölden világít amennyiben a töltöttség 20% felett van.
Amennyiben 20% alá esik a töltöttség, akkor piros fénnyel jelzi, hogy tölteni kell a készüléket.
A készülék idomító és riasztó módban is ha folyamatosan használatban van akkor 10 mp után kikapcsol. Amennyiben elengedi a nyomógombot, akkor akár azonnal folytathatja a riasztást, illetve a nevelést.
A tapasztalatok alapján a több rövidebb hanghatás jobban kizökkenti a kutyákat amikor is a csend és a hirtelen nagy hanghatás, hangnyomás, villogó fények váltogatják egymást.
A kutyák, mint az emberek, eltérő személyiséggel és temperamentummal rendelkeznek. Tanulmányok szerint a kutyák körülbelül 2-3%-a immunis az ultrahanghullámokra.
Az ATLA készülék kifejezetten a támadó kutyák elriasztására és saját kutya idomítására lett kifejlesztve.
Nem, vagy csak bizonyos feltételek megléte esetén alkalmas kerítésen túli idegen kutyák lecsendesítésére.
Ne tesztelje úgy a készülékét, hogy keres egy drótkerítés mögött lévő kutyát és elkezdi rá nyomkodni a riasztót.
A kutya a saját helyén van, védi a területét és ugatással figyelmezteti Önt és a gazdáját is, hogy a territórium határánál esemény van.
A legtöbb kutyában olyan nagy a területvédő ösztön, hogy a számukra nagyon kellemetlen hatásokat is elviselik ilyen esetekben. Persze vannak esetek amikor a kutyák nagyon látványosan elrohannak a kerítéstől és távolabbról ugatnak.
Az eszköz nem erre való, nem erre lett kifejlesztve. Meg kell értenie és el kell fogadnia, hogy a kutyák egészen másként viselkednek a saját helyükön és egészen másként amikor közterületen vannak.
Így sok esetben nem azt látja majd amit szeretne.
Ez mindegyik kutyariasztóra vonatkozó dolog, nem csak a mi általunk forgalmazott eszközökre.
Ezekből az esetekből születnek azután azok a bejegyzések internetes fórumokon, hogy semmire nem jók a kutyariasztók, mert még jobban ugatott a kutya tőle és támadóbb viselkedést mutatott.
Az a baj ezekkel a beírásokkal, hogy szinte sosem írják le rendesen a teljes helyzetet, hanem azt sugallják, hogy az eset közterületen történt egy támadó kutya esetében.
Szóval ez nem egy jó teszt. Az esetek legalább 50%-ban nem fog tapasztalni semmi változást a kutya viselkedésében. Úgyanúgy, vagy még jobban fog ugatni.
A készüléke tenni fogja majd a dolgát amikor közterületen fenyegeti, vagy támadja egy kutya.
Szabadtéri tevékenységeket végzők számára támadó, vagy fenyegető kutyák ellen.
Kutyatulajdonosoknak, akik szeretnék a kutyájukat a kellemetlen szokásikról leszoktatni.
Profi kutyakiképző eszköz.
Alkalmas lehet a szomszédban lévő ugató kutya elcsendesítésére, amennyiben nem akadályozza szinte semmi az ultrahang terjedését és nincs túl messze a kutya.
Amennyiben ilyen célból venné a készüléket, mindenképpen beszéljünk előtte telefonon!
Sok esetben sajnos ez sem megoldás ha a kutya nagyon neveletlen, nem foglalkoznak vele és unatkozik. Valamint ha a kutya el tud távolodni annyira, hogy a riasztó hatókörén kívülre kerül, vagy elbújik valami mögé.
Több kutya esetén pedig egészen összetett a probléma.
Az ultrahang a kemény felületekről visszapattan. A bokrokról, sövényekről is részben visszaverődik és szétszóródik és ezért nem jut a kutya fülébe.
24 év kereskeskedői és felhasználói tapasztalat van mögöttünk, meg többezer megelégedett ügyfél.
Hívjon bennünket bátran a rendelés előtt ha bizonytalan valamiben. Ha akkor nem beszélünk, a megrendelése után biztosan fogunk.
Minden megrendelővel egyeztetünk a használatról.
A termékekre 2 év cseregaranciát biztosítunk.
27 éves magyarországi cég vagyunk. Bennünket gyorsan és biztosan elér.
Sipos István - SIPI 97 Bt. 20/338-9898
A legtöbb jól képzett kutya barátságos. Vannak azonban olyan esetek, amikor még a leginkább engedelmes kutya is agresszívvé válhat, és támadásba lendülhet Ön felé séta, kocogás, kerékpározás stb. közben.
Ilyen helyzetekben azonnal cselekednie kell, hogy megvédje magát különben a dolgok elég gyorsan rossz fordulatot vehetnek.
Szerencsére számos kutyák elriasztására szolgáló megoldás létezik a piacon – spray-k, kürtök és az ultrahangos kutyriasztók. Az ilyen típusú elrettentető és riasztószerek mindegyikének megvannak a maga előnyei és hátrányai és Ön kiválaszthatja a megfelelőt az igényeinek és preferenciáinak megfelelően.
A kutyariasztók és riasztószerek kifejezést gyakran felcserélhetően használják. Tudományosan a riasztószerek olyan vegyi alapú termékek, amelyek irritáción, szagon vagy ízen alapulnak. Az elrettentő szerek elektromechanikus termékek, amelyek hangon vagy érintésen alapulnak).
A kutyák elleni riasztók speciális elektromechanikus eszközök, amelyek az ember által hallható és nem hallható hangok kombinációját használják fel a kutyák megijesztésére és elriasztására.
A legjobb ultrahang technológiával működő kutyariasztó az amit speciális magas, 100+ decibeles hangok kibocsátására tervezték a 25 000-30 000 Hz-es frekvenciatartományban. Ez olyan tartomány, amely az ember számára nem hallható, de a kutyák (és macskák) számára hallható.
A hangos elrettentő eszközök viszont hirtelen hallható figyelmeztető hangot generálnak, amely megijesztheti és megriaszthatja a támadó háziállatot, és arra kényszerítheti, hogy megszakítsa az állat fenyegető, vagy támadó állapotát.
A hallható hanggal és ultrahanggal működő riasztók néhány megkülönböztető előnnyel rendelkeznek a helyi riasztószerekkel, például spray-kkel szemben, az alábbiak szerint:
Az elektronikus riasztók humánusabbak mint a riasztó spray-k. A paprika spray-kkel ellentétben nem okoznak hosszan tartó kényelmetlenséget a háziállatoknak.
Az ultrahangot kiadó riasztók biztonságosak és kényelmesek az emberek számára, és minden évszakban használhatók.
Nem okoz gondot a szél által okozott vagy a helytelen célzás miatti visszafújás.
A kutyák elleni riasztók saját kutyájának ugatásgátlóként és tréningeszközként is szolgálhatnak. Segíthetnek a nem kívánt viselkedés, például a túlzott ugatás, pórázhúzás, ugrás stb.
Ezek az eszközök általában kompaktak, könnyűek és kényelmesen hordozhatók séta, kocogás, kerékpározás, gördeszkázás stb közben.
A kutyákat riasztó eszközökkel kapcsolatos főbb korlátozások közül néhány:
Az ultrahanggal működő riasztók olyan frekvenciákon működnek, amelyek az emberek számára nagyrészt nem hallhatók. Míg a legjobb riasztók a megfelelő működést biztosító jelzőkkel vannak ellátva, nem lehet biztosan tudni, hogy az eszköz valóban működik-e. A hangos elrettentő eszközök hallható hangot adnak ki, így nem szenvednek ettől a korlátozástól.
Az ultrahangot kibocsátó riasztó eszközök szűk sugárszélességű/-szögűek, ezért fontos megfelelően célozni. Ennek a problémának a megoldására számos riasztó eszköz kisállat számára biztonságos lézerrel vagy LED-es fénymutatóval rendelkezik. A hangriasztók jobb megoldást jelentenek ebből a szempontból, mivel szélesebb hangsugárt adnak.
A kutyák elleni eszközök tiszta rálátást igényelnek ahhoz, hogy a leghasznosabbak legyenek. a kutyának látnia kell a riasztót. Nem lehet akadály a kutya és a riasztó között.
Minden korlát ellenére a megfelelő kézi szonikus vagy ultrahanggal működő riasztó biztonságos, humánus és kényelmes megoldást kínálhat.
A 40.000 Hz miért nem jó riasztásra?
Az ultrahangos frekvenciák hatása a kutyákra az érzékeny hallásukból ered, amely sokkal szélesebb frekvenciatartományt képes érzékelni, mint az embereké.
Az emberek hallása általában 20 Hz-től 20.000 Hz-ig terjed, míg a kutyák akár 40.000 Hz vagy annál magasabb frekvenciákat is hallhatnak. Íme a magyarázat, hogy miért zavarja az ultrahang a kutyákat és miért a 25.000 Hz-es frekvencia az ideális a riasztókhoz:
Alacsonyabb hatékonyság: A kutatások szerint a 20.000–30.000 Hz közötti tartomány a legoptimálisabb a kutyák riasztására, mivel itt a legerősebb a hallórendszerük érzékenysége.